Nejpálivější brambůrky na světě – Originální brambůrky s. r. o.

Milujete chipsy a brambůrky nejen solené, ale i jinak ochucené? Pak možná patříte k obdivovatelům ostrých, pořádně pálivých produktů, které vás doženou až k slzám. Už jste ochutnali nejpálivější brambůrky na světě?

Respektive brambůrku. Výrobce tenhle skvost totiž prodává po jedné. Víc by jich obyčejný smrtelník ani nezvládl, na nějaké sezobání celého pytle chipsů během prvních 20 minut filmu můžete zapomenout. Na to jsou tu naše Originální hospodské brambůrky v celé své rozmanitosti. Najdete nás na cca 600 místech po celé republice.

Carolina Reaper, chipsový démon

Carolina Reaper je označení pro zabijáckou odrůdu papričky, která vznikla zkřížením papričky Bhut Jolokia, jež byla až do roku 2007 nejpálivější odrůdou planety, a červené papričky habanero. Brambůrky ochucené současnou nejpálivější papričkou (rekord drží od roku 2013) jsou logicky nejpálivější na světě.

To je i důvod, proč se prodávají po jednom kousku! A přesto, že v balení je opravdu jeden jediný samotinký chips, zaplatíte za něj kolem 5 USD, tedy něco kolem 110 Kč. U nás brambůrku seženete za necelé dvě stovky.

Uniknout by vám neměl fakt, že pálivost má svou stupnici, na které se třeba milované i nenáviděné jalapeňo umisťuje na hodnotě 5 000 Scovilleho jednotek. Carolina Reaper pak dosahuje hodnoty 2 200 000 Scovilleho jednotek. Vážně, neupsali jsme se ani o jednu nulu!

A jak chutná? Inu… Je pálivá. A celá pusa po ní pálí prý ještě asi 45 minut. Kromě toho si ale při její konzumaci údajně povšimnete i svěží a ovocné chuti. Jen si nejsme jisti, do jaké míry.

Varování už v podobě krabičky

Jakkoli si zahrávat se životem? Od toho by vás měl odradit už tvar krabičky, v níž se tahle brambůrka prodává. Ne náhodou totiž připomíná rakev a je na ní vyobrazená i smrtka. Na druhou stranu ale není dokázáno, že by konzumace papričky Carolina Reaper (a chipsů s ní) způsobilo smrt.

Předávkování kapsaicinem, jenž pálivost způsobuje, taky neznamená jakékoli vnitřní popálení, jak by se mohlo zdát, ale může způsobit nevolnost a vyvolat zvracení. Až si budete chtít spravit chuť, sáhněte po něčem jemném, jako jsou například Klasické brambůrky solené z naší dílny. A pokud přece jen budete chtít něco pikantnějšího, tak vyzkoušejte ty s příchutí hořčice.

  • Mimochodem – věděli jste, že i vybrané druhy hořčice mají pořádný říz? Záleží na tom, z jaké barvy semen byly vyrobeny!

Tento článek pro vás připravil tým Originálních brambůrek z Teplic. Tady najdete více o naší společnosti. A níže zdroje, ze kterých jsme čerpali.

Informační zdroje:

https://sriracha2go.com/blogs/the-spicier-life/the-world-s-hottest-chip-is-sold-out

https://refresher.cz/36596-Nejpalivejsi-tortilla-bramburky-na-svete-se-musi-prodavat-jednotlive-Vice-bys-jich-pry-ani-nezvladl

https://cs.wikipedia.org/wiki/Carolina_Reaper

https://www.chilipeppermadness.com/chili-pepper-types/superhot-chili-peppers/carolina-reaper/

Kategorie
Sdílet příspěvek

Sledujte nás na Facebooku

Back to Top Nahoru
Product added to cart