Upravit stránku

O společnosti

Jsme rodinná firma ze severu Čech, která navázala na výrobu jedněch z nejoblíbenějších brambůrek na českém trhu a nazvala je "Originální hospodské brambůrky". Dnes vyrábíme již 4 produktové řady smažených bramborových lupínků a nově i řadu smažených snacků. Naše výrobky jsou vyráběny na speciálních fritézách, kde nedochází k přepalování oleje, což je jeden z hlavních důvodů, proč mají tak skvělou chuť.

Bramborové lupínky a snacky jsou vyráběny v několika příchutích a velikostech balení, aby se co nejlépe vyhovělo přáním zákazníků. Vybírat můžete z chutí sůl, česnek, slanina, hořčice, sýr a pepř. K výrobě používáme řepkový olej, který obsahuje významné množství mononenasycených i esenciálních mastných kyselin omega-6 a omega-3.

Jak naše brambůrky ale vlastně vznikají? 

Celý proces výroby je zahájen výběrem dodavatele brambor. Ze žoků vážících 1000kg tyto brambory procházejí škrabkou a následně dočištěním. Čisté brambory jsou na lince nakrájeny na několika milimetrové plátky, které procházejí přes fritézu. Po několika minutách tyto lupínky přecházejí do další části výroby a tj. kontrola přes laserové a optické zařízení před dochucením a následném vážení. Tato část je vcelku automatizovaná, pouze za dohledu a opravných prací zaměstnanců na jednotlivých stanovištích. Závěrečné práce jsou nicméně skutečně ruční – štítkování sáčků a jejich identifikace, skládání krabic, uložení do těchto krabic a finální úprava pro expedici.

Veškeré tyto práce jsou prováděné v rámci chráněné dílny. To znamená, že všichni zaměstnanci jsou různým způsobem postižení lidé. Již nyní je těchto zaměstnanců přibližně 180 a předpokládá se jejich nárůst. Je skutečně fantastické vidět, že jsou zde postižení lidé, kteří zahájili svou pracovní činnost za podpory asistentů, ale po určité době několika dnů již dokázali svou práci zvládat bez jejich pomoci.

 

 

    • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.