Ultimátní seznam originálních dárků k padesátinám

Originální dárky k padesátinám

Padesátiny jsou jubileem, které by nemělo zůstat bez povšimnutí. A je úplně jedno, jestli dárky raději dáváte nebo dostáváte.

Asi se shodneme na tom, že teplé bačkory, balík ponožek a podobné „měkkouše“ dneska už asi nikoho z trenek nevystřelí. Pokud chcete být vskutku originálním gratulantem, nechte se inspirovat následujícím seznamem originálních dárků, které oslavence zaručeně pobaví a zároveň potěší.

Kurz přežití

Že oslavenec miluje život, adrenalin, přírodu a vše, co s ní souvisí? Zároveň rád poznává vlastní limity i nová místa? Darujte mu netradiční zážitek v podobě kurzu přežití pořádaného profesionály. Zvolit můžete nejen místo, ale taky zaměření. Je libo kurz přežití na divoké vodě, v horách nebo spíš v lese?

Tip na originální dárek k padesátinám - kurz přežití

Výroba vlastního parfému

Tenhle unisex dárek potěší všechny milovníky a milovnice kvalitních a originálních vůní. Sami si totiž můžou během několika mála hodin vyrobit vlastní vůni z přírodních ingrediencí, kterou si samozřejmě odnesou domů. Pokud oslavence v dětství bavil „Malý chemik“, je tohle dárek přesně pro něj!

Tip na originální dárek k padesátinám - výroba vlastního parfému

Krabice brambůrků

Co by to bylo za narozeniny bez nálože našich brambůrků? A proč je na oslavu nosit jen tak v tašce? Originálním a nadčasovým dárkem může být klidně krabice plná těchhle křupavých dobrot! Pokud má oslavenec svého favorita, přizpůsobte obsah dárku jeho preferencím. V opačném případě můžete brambůrky namixovat a počtem se inspirovat třeba právě aktuálním jubileem oslavence, kterého chcete tímhle netradičním dárkem potěšit.

Tip na originální dárek k padesátinám - krabice brambůrků

Personifikovaná láhev

Je úplně jedno, jestli dává oslavenec přednost kvalitní jednosladové whisky nebo si raději pochutná na poctivém bourbonu. Řada větších prodejen kvalitních lahví nabízí jako jednu ze svých služeb personifikaci zakoupeného dárku. Na láhev tak můžete nechat gravírovat jméno oslavence nebo nějaké vtipné a kratší přání.

Tip na originální dárek k padesátinám - personifikovaná láhev

Hodinky s věnováním

Podobně originálně můžete darovat taky kvalitní hodinky. I u nich lze na vnitřní stranu, boky nebo další místta nechat vyrýt osobní věnování, oblíbené motto oslavence nebo cokoliv dalšího. Cena služby se obvykle pohybuje okolo několika stokorun, radost z osobního dárku je ale v tomhle případě k nezaplacení.

Tip na originální dárek k padesátinám - hodinky s věnováním

Víno staré jako oslavenec

Libuje si jubilant v kvalitních vínech? Řada z nich se bude skvěle vyjímat ve společnosti našich vymazlených brambůrků. Abyste zážitek z významné oslavy ještě více umocnili, překvapte oslavence vínem, které bude staré jako on sám. Několik e-shopů s archivními víny na svých stránkách zveřejňuje jednoduchý nástroj, pomocí kterého vepíšete rok narození jubilanta. Na základě téhle vstupní informace vám e-shop nabídne vína z roku, kdy se oslavenec narodil.

Tip na originální dárek k padesátinám - víno staré jako oslavenec

Nůž s gravírováním

Říká se, že každý správný muž má u sebe nůž. Pokud ho ten „váš“ ještě pořád nemá, „padesátka“ je ideální příležitostí mu jeden takový věnovat. Vsadit můžete na nesmrtelný „švýcarák“, který dotyčného podrží i v sebevypjatější situaci. Disponuje totiž mnohými funkcemi, od kterých se odvíjí taky jeho výsledná cena. I jeho čepel můžete opatřit vzkazem nebo jménem oslavence. Stát vás to bude několik stokorun.

Tip na originální dárek k padesátinám - nůž s gravírováním
Zdroj

Rodokmen na míru

Nechte oslavenci u příležitosti významného životního jubilea sestavit osobní horoskop na míru! Prostřednictvím tohoto originálního dárku tak snadno objeví historii rodiny i jednotlivé rodinné vazby. Rodokmen bývá obvykle ručně vyráběn a oslavenec si ho může pověsit třeba na zeď.

Tip na originální dárek k padesátinám - rodokmen na míru
Zdroj

Kniha Můj rok

Jedním z nejoblíbenějších dárků bývají knížky Můj rok, které oslavenci připomenou, jaké významné události se během jeho prvního roku života v zemi udály. Zavzpomínejte společně nad sklenkou piva nebo vína a miskou brambůrků na dávno uplynulé události, z nichž některé by neměly být ani po letech zapomenuty.

Tip na originální dárek k padesátinám - kniha Můj rok
Zdroj

Sládkem na zkoušku

A když už jsme u toho piva, přidáme na závěr ještě jeden originální dárek. Pokud patří oslavenec mezi milovníky zlatavého moku, co takhle mu darovat poukaz, prostřednictvím kterého si bude moci vyzkoušet práci sládka a třeba taky uvařit vlastní pivo? Tenhle netradiční zážitek může trvat několik hodin nebo klidně i celý den. Poukaz seženete u zážitkových agentur, ale poptat se můžete taky v oblíbeném (mini)pivovaru v okolí. A třeba se vám místního sládka podaří lépe přesvědčit brambůrkovým „všimným“.

Tip na originální dárek k padesátinám - sládkem na zkoušku
Kategorie
Sdílet příspěvek

Sledujte nás na Facebooku

Back to Top Nahoru
Product added to cart