TOP 12 filmových komedií, které musíte vidět

Nejlepší filmové komedie

Čas od času už máme denních starostí a povinností plné kecky a chceme prostě „vypnout“, hodit nohy na stůl a dát si pořádný a zasloužený relax. Odpočívat bychom přitom měli nejen tělesně, ale také duševně, tedy alespoň na chvíli zapomenout na události všedních dní. A jak toho docílit? Co si takhle pustit nějakou super komedii a dát si k ní pytlík (nebo dva 😊) lahodných brambůrků? V následujících řádcích pro vás máme hned několik tipů!

A jaké tipy to jsou?

#1 Pařba ve Vegas

V americké komedii Pařba ve Vegas se vydáte spolu s budoucím ženichem Dougem, jeho nejlepšími kamarády Philem a Stuem a budoucím švagrem Alanem do Las Vegas, kde se koná Dougova rozlučka se svobodou. Když se po rozlučce všichni tři svatebčané, s šílenou bolestí hlavy, probouzí, zjišťují, že si nemohou vůbec na nic vzpomenout. Jejich hotelové apartmá je navíc zdemolované a ženich se ztratil. Trojice se tedy ve zbývajícím čase do svatby pokouší přijít na to, co se stalo, a doufají, že se jim Douga podaří včas dostat na obřad do L.A. Podaří se jim to?

Pařba ve Vegas

Zdroj obrázku

#2 Fotr je lotr

O tom, že se u americké komedie Fotr je lotr skutečně pobavíte, svědčí už její herecké obsazení – v hlavních rolích účinkují oblíbení herci Ben Stiller a Robert De Niro. Ben Stiller, v roli zdravotního bratra Grega Jebala, se snaží získat přízeň rodičů své přítelkyně Pam, kterou chce požádat o ruku. Avšak především u svého budoucího zetě, bývalého agenta CIA Jacka (Robert De Niro), Greg poněkud naráží, neboť Jackovi pro jeho prvorozenou dceru není nikdo dost dobrý. Natož hoch s naprosto směšným a nemožným příjmením, který nemá rád Jackem oblíbené kočky, který pracuje jako zdravotní bratr a o kterém detektor lži prozradil, že moc dobře ví, co jsou to filmy pro dospělé. Podaří se nakonec oběma najít společnou řeč?

Fotr je lotr

Zdroj obrázku

# 3 Mr. Bean

Mr. Bean, v hlavní roli s Rowanem Atkinsonem, na seznamu rozhodně nesmí chybět. O tom by zajisté mohli povídat všichni ti, kteří už v devadesátých letech sledovali celou sérii o této postavě, kterou její kousky (nebo spíš psí kusy) často přivádějí do prekérních situací. Ve filmovém zpracování tohoto populárního seriálu pracuje Mr. Bean jako hlídač v Britské národní galerii, kde jej však nikdo nemá rád. Ředitel galerie se chce Beana zbavit, a proto ho posílá do USA jakožto nejlepšího znalce obrazů, aby tam odhalil slavný obraz Whistlerovy matky. Beanovi se však dva dny před odhalením „podaří“ obraz zničit, a proto musí rychle vymyslet, jak jej dát do pořádku. Zvládne to?

Mr. Bean

Zdroj obrázku

#4 Sám doma

Macaulaya Culkina v roli doma zapomenutého Kevina McCallistera zná asi každý. Rodina McCallisterů se chystá na Vánoce do Paříže. V den odjezdu však zaspí a ve velkém spěchu a stresu se vydává na letiště. Až v letadle rodina zjistí, že doma nedopatřením nechali osmiletého chlapce Kevina. Když se Kevin ráno vzbudí do tichého domu a zjistí, že je sám, začne se radovat a dělat věci, které jindy nesmí. Jeho radost však záhy vystřídá strach, kdy se do domněle prázdného domu snaží dostat lupiči. Kevin je ale velice vynalézavý a nalíčí na lupiče různé pasti. Podaří se mu zloděje lapit?

Sám doma

Zdroj obrázku

#5 Prci, prci, prcičky

Film Prci, prci, prcičky je americká komedie pro teenagery, v jejíž ústřední roli vystupují středoškoláci Jim, Oz, Kevin a Finch, kteří se vydávají na mejdan ke spolužákovi Stiflerovi. Jedou tam především s vidinou, že se jim podaří „sbalit“ nějakou pěknou holku, se kterou zažijí svou první sexuální zkušenost. I přes veškerou snahu jim všechny jejich plány během večera zkrachují a probouzí se stále jako panicové – na rozdíl od jednoho ohyzdného spolužáka Shermana. Čtveřice záhy uzavírá pubertální sázku, že do maturity nikdo z nich panic už nebude. Jak celá sázka dopadne?

Prci, prci, prcičky

Zdroj obrázku

#6 Millerovi na tripu

Ústředním hrdinou této filmové komedie je vcelku bezvýznamný dealer trávy David, který si jakožto obchodník na volné noze vydělával prodejem marihuany té nejvyšší kvality. Jednoho dne je však okraden o zboží i výdělek a dostává se do maléru. Jeho dodavatel je ochotný mu odpustit, pokud David osobně dojede do Mexika a propašuje přes hranice novou zásilku marihuany. Aby David neskončil v mexickém vězení, potřebuje dokonalé krytí. Prvním krokem je opatřit si falešnou rodinu. Tu vedle Davida tvoří zchudlá erotická tanečnice, protřelá potetovaná puberťačka s piercingem a dementní chlapec z jeho domu. Všem třem slíbí peníze a rodina Millerových je na světě. Jak bude jejich putování probíhat?

Millerovi na tripu

Zdroj obrázku

#7 Policejní akademie

Policejní akademie je filmová komedie pocházející již z roku 1984, která dala za vznik celé filmové sérii. Jako nejúspěšnější je však stále považován první díl. V tom se nově zvolená starostka nejmenovaného města, z důvodu nedostatku policistů, rozhodne, že do místní policejní akademie může vstoupit úplně každý – bez ohledu na velikost, váhu, pohlaví, vzhled či fyzickou sílu. Následkem toho se policejní akademie začala plnit směsicí roztodivných postaviček, podivínů, nemotorů a nekňubů, kterým jejich důstojníci dají pořádně zabrat. Stanou se z nich nakonec řádní ochránci pořádku?

Policejní akademie

Zdroj obrázku

#8 Deník Bridget Jonesové

Deník Bridget Jonesové je britská romantická komedie pojednávající o nevyrovnané třicátnici Bridget, která je stále sama a svou osamělost zahání alkoholem, cigaretami a množstvím nezdravého jídla. Navíc má opravdu zvláštní nadání na trapasy. Po jednom z nich, který se odehrál na novoroční oslavě její matky, se Bridget rozhodne dát si předsevzetí: omezit kouření, alkohol a nezdravé jídlo, a v neposlední řadě i sny o mužích. Změna nastává tehdy, kdy si Bridget v nakladatelství, kde pracuje, všimne její nadřízený Daniel Cleaver. Začnou spolu mít milenecký vztah a Bridget prožívá chvilky opravdového štěstí. To však netrvá dlouho, neboť záhy zjistí, že ji Daniel podvádí. Navíc se dozvídá, že její matka opustila otce. To vše je pro Bridget poslední kapka a rozhodne se, že začne kompletně nový život. Dostojí svému slovu?

Deník Bridget Jonesové

Zdroj obrázku

#9 Jsem božská

Renee Bennettová je mladá chytrá žena, které v životě skoro nic nechybí – má kámošky, práci a občas i přítele. Co však značně postrádá, je dostatek sebevědomí. Může za to hlavně její lehce kolísavá nadváha, kvůli níž se ve svém těle necítí dobře. K získání sebevědomí jí nakonec pomůže nehoda. Na jedné z lekcí spinningu spadne z rotopedu, praští se do hlavy a ztratí vědomí. Po probuzení se z Renee stává úplně jiný člověk – připadá si jako ta nejkrásnější a nejschopnější žena na světě a také se podle toho chová – uchází se o novou práci, začíná flirtovat, možná by chtěla být i modelkou. Na jejím těle se však vůbec nic nezměnilo, každý „špíček“ zůstal přesně na svém místě, a proto se okolí nestačí divit. Holt každá žena je tak krásná, jak se sama cítí.

Jsem božská

Zdroj obrázku

#10 Zkus mě rozesmát

Ještě chvíli zůstaneme u komedií s nádechem romantiky (skvělé, dámy, viďte?). Tou další je snímek Zkus mě rozesmát. Hlavní hrdina Danny ve svatební den zjistí, že si jej chce jeho snoubenka vzít jen kvůli jeho kariéře kardiochirurga. Danny si odchází léčit své zlomené srdce do baru, kde se seznámí s jednou dívkou, které nalže, že je nešťastně ženatý. Dívce je mu jej líto a utěšuje ho. Tato historka se stane Dannyho osvědčenou metodou, jak sbalit holku. V průběhu let se z Dannyho stává plastický chirurg, kterého role ženatého muže chrání před vážnými vztahy i zklamáním. Jednoho dne však Danny začne romanci s mladou učitelkou Palmer, která nehodlá ve vztahu pokračovat, dokud se neseznámí s Dannyho ženou a neujistí se, že se jejich manželství skutečně rozpadá. Danny tak musí rychle zinscenovat falešný rozvod, a proto si „najme“ svou dlouholetou asistentku Kathryn a její děti, aby na čas hráli jeho rodinu. Setká se toto Dannyho divadýlko s úspěchem?

Zkus mě rozesmát

Zdroj obrázku

#11 Marečku, podejte mi pero!

A nyní, alespoň na okamžik, zavítáme i do našich končin. Filmová komedie Marečku, podejte mi pero!, odehrávající se ve studentském prostředí, dodnes baví nejednu generaci Čechů. Už samotný fakt, že za jejím scénářem stojí duo Svěrák a Smoljak, mluví sám za sebe. Ústředním hrdinou je mistr v továrně na zemědělské stroje, Jiří Kroupa. Ten by mohl v práci povýšit, ale pouze za předpokladu, že vystuduje večerní průmyslovku. Zpočátku se tomu Jiří Kroupa brání, ale po naléhání členů dílenského výboru se přece jen nechá zapsat. Poněkud humorné je to, že stejný vzdělávací ústav navštěvuje i syn pana Kroupy. Ukáže se přitom, že tatínek má mnohem horší prospěch než jeho ratolest. Dokáže si Jiří Kroupa napravit svou reputaci a obstát před rodinou, profesory i spolužáky?

Marečku, podejte mi pero!

Zdroj obrázku

#12 Pelíšky

Náš seznam nelze zakončit jinak než jednou z nejúspěšnějších českých filmových komedií Pelíšky, v níž si mimo jiné zahráli naši oblíbení komediální herci Miroslav Donutil a Bolek Polívka. Děj se odehrává na sklonku šedesátých let minulého století v pražské čtvrti Košíře, kde spolu v jedné dvoupatrové vile žijí dvě rodiny – Šebkovi a Krausovi. Otec Šebek je bývalý důstojník z povolání a současně zarytým zastáncem panujícího režimu. Oproti tomu otec Kraus, bývalý odbojář s trpkou válečnou zkušeností, je zarytým opozičníkem. Není proto divu, že se nemají zrovna dvakrát v lásce. Ač film vykresluje události odehrávající se ve zvláštním období našich dějin v roce 1968, je pojat s humornou nadsázkou (kdy třeba do zabydlených domácností vtrhnou novodobé vymoženosti v podobě umělohmotných lžiček či nerozbitných sklenic) a pochází z něj mnoho známých hlášek. Také by vás zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu?

Pelíšky

Zdroj obrázku

Kategorie
Sdílet příspěvek

Sledujte nás na Facebooku

Back to Top Nahoru
Product added to cart