TOP 23 filmových komedií, které musíte vidět

Nejlepší filmové komedie

Čas od času už máme denních starostí a povinností plné kecky a chceme prostě „vypnout“, hodit nohy na stůl a dát si pořádný a zasloužený relax. Odpočívat bychom přitom měli nejen tělesně, ale také duševně, tedy alespoň na chvíli zapomenout na události všedních dní. A jak toho docílit? Co si takhle pustit nějakou super komedii a dát si k ní pytlík (nebo dva 😊) lahodných brambůrků? V následujících řádcích pro vás máme hned několik tipů!

A jaké tipy to jsou?

Komedie, které musí vidět úplně každý

Kdo neviděl následující komedie, jako by nebyl. Pokud se to týká i vás, je na čase to rychle napravit!

#1 Pařba ve Vegas

V americké komedii Pařba ve Vegas se vydáte spolu s budoucím ženichem Dougem, jeho nejlepšími kamarády Philem a Stuem a budoucím švagrem Alanem do Las Vegas, kde se koná Dougova rozlučka se svobodou. Když se po rozlučce všichni tři svatebčané, s šílenou bolestí hlavy, probouzí, zjišťují, že si nemohou vůbec na nic vzpomenout. Jejich hotelové apartmá je navíc zdemolované a ženich se ztratil. Trojice se tedy ve zbývajícím čase do svatby pokouší přijít na to, co se stalo, a doufají, že se jim Douga podaří včas dostat na obřad do L.A. Podaří se jim to?

Pařba ve Vegas

Zdroj obrázku

#2 Fotr je lotr

O tom, že se u americké komedie Fotr je lotr skutečně pobavíte, svědčí už její herecké obsazení – v hlavních rolích účinkují oblíbení herci Ben Stiller a Robert De Niro. Ben Stiller, v roli zdravotního bratra Grega Jebala, se snaží získat přízeň rodičů své přítelkyně Pam, kterou chce požádat o ruku. Avšak především u svého budoucího zetě, bývalého agenta CIA Jacka (Robert De Niro), Greg poněkud naráží, neboť Jackovi pro jeho prvorozenou dceru není nikdo dost dobrý. Natož hoch s naprosto směšným a nemožným příjmením, který nemá rád Jackem oblíbené kočky, který pracuje jako zdravotní bratr a o kterém detektor lži prozradil, že moc dobře ví, co jsou to filmy pro dospělé. Podaří se nakonec oběma najít společnou řeč?

Fotr je lotr

Zdroj obrázku

#3 Mr. Bean

Mr. Bean, v hlavní roli s Rowanem Atkinsonem, na seznamu rozhodně nesmí chybět. O tom by zajisté mohli povídat všichni ti, kteří už v devadesátých letech sledovali celou sérii o této postavě, kterou její kousky (nebo spíš psí kusy) často přivádějí do prekérních situací. Ve filmovém zpracování tohoto populárního seriálu pracuje Mr. Bean jako hlídač v Britské národní galerii, kde jej však nikdo nemá rád. Ředitel galerie se chce Beana zbavit, a proto ho posílá do USA jakožto nejlepšího znalce obrazů, aby tam odhalil slavný obraz Whistlerovy matky. Beanovi se však dva dny před odhalením „podaří“ obraz zničit, a proto musí rychle vymyslet, jak jej dát do pořádku. Zvládne to?

Mr. Bean

Zdroj obrázku

#4 Borat

Kazašský televizní reportér Borat Sagdijev je ministerstvem informatiky vyslán do USA, kde má natočit reportáž o tom, jak se v zemi dobře žije, z čehož se má pak kazašský národ poučit. Borat se po svém příjezdu chová tak, jak je zvykem v jeho zemi a se všemi se snaží spřátelit. Pro to však místní nemají příliš pochopení a cítí se spíše pohoršeni. Po natočení první reportáže se Borat ve svém hotelovém pokoji na Manhattanu dívá na televizi, kde zrovna běží seriál Pobřežní hlídka, a zamiluje se do jedné z hlavních postav – plavčice C.J., kterou ztvárnila Pamela Anderson.

Borat by ji rád poznal, ale je ženatý a moc dobře ví, že by mu jeho žena dala co proto. V tom však v hotelu dostává zprávu z domova, že jeho žena zemřela ve spárech medvěda. Boratově cestě za Pamelou do Kalifornie tak už nic nebrání. Tedy skoro nic… jen ještě musí přesvědčit svého přítele Azamata, se kterým do USA přijel, že další reportáže musí být natočeny mimo New York. Vzhledem k tomu, že Azamat po událostech 11. září odmítá použít letadlo, musejí se na cestu vydat autem. Háček je v tom, že Borat neumí řídit a jediným prostředkem, který si mohou dovolit, je bývalý zmrzlinářský vůz. Jak jejich putování dopadne?

Borat

Zdroj obrázku

#5 Prci, prci, prcičky

Film Prci, prci, prcičky je americká komedie pro teenagery, v jejíž ústřední roli vystupují středoškoláci Jim, Oz, Kevin a Finch, kteří se vydávají na mejdan ke spolužákovi Stiflerovi. Jedou tam především s vidinou, že se jim podaří „sbalit“ nějakou pěknou holku, se kterou zažijí svou první sexuální zkušenost. I přes veškerou snahu jim všechny jejich plány během večera zkrachují a probouzí se stále jako panicové – na rozdíl od jednoho ohyzdného spolužáka Shermana. Čtveřice záhy uzavírá pubertální sázku, že do maturity nikdo z nich panic už nebude. Jak celá sázka dopadne?

Prci, prci, prcičky

Zdroj obrázku

#6 Millerovi na tripu

Ústředním hrdinou této filmové komedie je vcelku bezvýznamný dealer trávy David, který si jakožto obchodník na volné noze vydělával prodejem marihuany té nejvyšší kvality. Jednoho dne je však okraden o zboží i výdělek a dostává se do maléru. Jeho dodavatel je ochotný mu odpustit, pokud David osobně dojede do Mexika a propašuje přes hranice novou zásilku marihuany. Aby David neskončil v mexickém vězení, potřebuje dokonalé krytí. Prvním krokem je opatřit si falešnou rodinu. Tu vedle Davida tvoří zchudlá erotická tanečnice, protřelá potetovaná puberťačka s piercingem a dementní chlapec z jeho domu. Všem třem slíbí peníze a rodina Millerových je na světě. Jak bude jejich putování probíhat?

Millerovi na tripu

Zdroj obrázku

#7 Policejní akademie

Policejní akademie je filmová komedie pocházející již z roku 1984, která dala za vznik celé filmové sérii. Jako nejúspěšnější je však stále považován první díl. V tom se nově zvolená starostka nejmenovaného města, z důvodu nedostatku policistů, rozhodne, že do místní policejní akademie může vstoupit úplně každý – bez ohledu na velikost, váhu, pohlaví, vzhled či fyzickou sílu. Následkem toho se policejní akademie začala plnit směsicí roztodivných postaviček, podivínů, nemotorů a nekňubů, kterým jejich důstojníci dají pořádně zabrat. Stanou se z nich nakonec řádní ochránci pořádku?

Policejní akademie

Zdroj obrázku

#8 21 Jump Street

Hlavní hrdinové snímku 21 Jump Street – Schmidt a Jenko – se znají již od střední školy. Tam se sice k smrti nenáviděli, ale posléze se z nich v policejní akademii stali nejlepší přátelé. Ač nepatří zrovna k tomu nejlepšímu, čím se policejní sbor může chlubit, dostanou možnost svou pověst zlepšit, a to jako příslušníci tajné policejní jednotky Jump Street. Na místo zbraní jsou však vyzbrojeni batohy, kdy se pomocí nich a svého nedospělého vzhledu mají tajně vmísit mezi mládež. Na první pohled nejde o nic složitého, Schmidt a Jenko však zjišťují, že jejich představy o životě středoškoláků nemají s životem dnešní mládeže takřka nic společného. Kromě toho přicházejí na to, že se doposud nevypořádali s celou řadou vlastních problémů, kterým v dospívání čelili. Jsou tak nuceni znovu zažívat situace, o nichž si mysleli, že už jsou dávno minulostí.

21 Jump Street

Zdroj obrázku

#9 Méďa

Ústřední postava snímku, John Bennet, býval jako malý kluk velmi opuštěný a toužil po kamarádech. Z toho důvodu dostal od rodičů plyšového medvídka, kterého pojmenoval Ted. V noci přitom vyslovil přání, aby méďa ožil. To se skutečně stalo a od té doby se z Johna a Teda stali nerozluční přátelé.

Děj snímku se posouvá o 20 let dopředu, kdy je z Johna již mladý muž, který žije se svou přítelkyní Lori, ale nadále také s Tedem. S ním sdílí názor na život (co největší pohoda), na holky (divošky jsou top) i na práci (jen pokud je to opravdu nutné). Lori je sice nadmíru tolerantní, ale kvůli neustálým průšvihům, do kterých je Ted dostává, se uchýlí k nekompromisnímu ultimátu – buď ona, nebo méďa. Koho si John vybere?

Méďa

Zdroj obrázku

Komedie pro celou rodinu

Chcete si užít zábavný rodinný večer? Koukněte na některou z následujících komedií, zajisté se všichni nasmějete!

#10 Paddington

U méďů ještě chvilku zůstaneme. Snímek Paddington pojednává o stejnojmenném medvídkovi, který pochází z nejtemnějšího Peru, nosí slušivý červený klobouček a nade vše miluje sendviče s marmeládou. Jeho domov bohužel zničí zemětřesení, a proto je svou tetou Lucy poslán do Londýna, aby si našel novou rodinu. Zjišťuje, že život ve velkoměstě není přesně dle jeho představ, naštěstí se jej však ujme rodina Brownových. Ač Paddington často převrací celý dům vzhůru nohama a působí neskonalý chaos, získá si nakonec srdce celé rodiny a vše se začne jen v dobré obracet. To však jen do chvíle, než si jej všimne ředitelka místního muzea, která chce z medvídka udělat vycpaný exponát. Podaří se Paddingtonovi utéct?

Paddington

Zdroj obrázku

#11 Sám doma

Macaulaya Culkina v roli doma zapomenutého Kevina McCallistera zná asi každý. Rodina McCallisterů se chystá na Vánoce do Paříže. V den odjezdu však zaspí a ve velkém spěchu a stresu se vydává na letiště. Až v letadle rodina zjistí, že doma nedopatřením nechali osmiletého chlapce Kevina. Když se Kevin ráno vzbudí do tichého domu a zjistí, že je sám, začne se radovat a dělat věci, které jindy nesmí. Jeho radost však záhy vystřídá strach, kdy se do domněle prázdného domu snaží dostat lupiči. Kevin je ale velice vynalézavý a nalíčí na lupiče různé pasti. Podaří se mu zloděje lapit?

Sám doma

Zdroj obrázku

#12 Jumanji

Snímek pojednává o čtveřici školáků, kteří jednoho dne objeví starou videoherní konzoli s pro ně neznámou hrou Jumanji. Když ji spustí, ocitají se náhle v džungli, do níž je děj hry zasazen, a stávají se postavami, které si předtím pro hru vybrali. Z počítačového hráče Spencera se stává odvážný a svalnatý dobrodruh, z horlivého sportovce Fridge se stává zoolog menšího vzrůstu, z populární dívky Bethany je profesor středního věku a ze zamlklé samotářky Marthy je výrazná a drsná bojovnice. Čtveřice postupně zjišťuje, že Jumanji není hra, kterou si mohou jen tak zahrát, ale hra, kterou musí přežít. Aby přežili, musí se vydat na nejnebezpečnější dobrodružství svého života a hru pokořit. Zvládnou to, nebo uvíznou v džungli navěky?

Jumanji

Zdroj obrázku

Něco pro dámy

Každá žena si zaslouží nějaký čas pro sebe. Ať už se jej rozhodne strávit o samotě se sklenkou dobrého vína, nebo naopak uspořádá doma dámskou jízdu, povedená komedie rozhodně nesmí chybět.

#13 Stážista

Americký komediální film Stážista pojednává o sedmdesátiletém vdovci jménem Ben Whittaker – kterého ztvárnil brilantní Robert De Niro – který si uvědomí, že odchod do důchodu není až tak skvělý, jak se říká. Rozhodne se proto vrátit znovu do hry a uchází se o místo vedoucího stážisty v úspěšně rozjetém módním webu, který založila a provozuje dynamická Jules Ostin v podání Anne Hathaway. Ben je do firmy přijat a vnáší do ní své letité zkušenosti, které jí poněkud chybí. Ocení jeho zkušenosti a rady i příslušníci mladší generace?

Stážista

Zdroj obrázku

#14 Deník Bridget Jonesové

Deník Bridget Jonesové je britská romantická komedie pojednávající o nevyrovnané třicátnici Bridget, která je stále sama a svou osamělost zahání alkoholem, cigaretami a množstvím nezdravého jídla. Navíc má opravdu zvláštní nadání na trapasy. Po jednom z nich, který se odehrál na novoroční oslavě její matky, se Bridget rozhodne dát si předsevzetí: omezit kouření, alkohol a nezdravé jídlo, a v neposlední řadě i sny o mužích. Změna nastává tehdy, kdy si Bridget v nakladatelství, kde pracuje, všimne její nadřízený Daniel Cleaver. Začnou spolu mít milenecký vztah a Bridget prožívá chvilky opravdového štěstí. To však netrvá dlouho, neboť záhy zjistí, že ji Daniel podvádí. Navíc se dozvídá, že její matka opustila otce. To vše je pro Bridget poslední kapka a rozhodne se, že začne kompletně nový život. Dostojí svému slovu?

Deník Bridget Jonesové

Zdroj obrázku

#15 Jsem božská

Renee Bennettová je mladá chytrá žena, které v životě skoro nic nechybí – má kámošky, práci a občas i přítele. Co však značně postrádá, je dostatek sebevědomí. Může za to hlavně její lehce kolísavá nadváha, kvůli níž se ve svém těle necítí dobře. K získání sebevědomí jí nakonec pomůže nehoda. Na jedné z lekcí spinningu spadne z rotopedu, praští se do hlavy a ztratí vědomí. Po probuzení se z Renee stává úplně jiný člověk – připadá si jako ta nejkrásnější a nejschopnější žena na světě a také se podle toho chová – uchází se o novou práci, začíná flirtovat, možná by chtěla být i modelkou. Na jejím těle se však vůbec nic nezměnilo, každý „špíček“ zůstal přesně na svém místě, a proto se okolí nestačí divit. Holt každá žena je tak krásná, jak se sama cítí.

Jsem božská

Zdroj obrázku

#16 Zkus mě rozesmát

Ještě chvíli zůstaneme u komedií s nádechem romantiky (skvělé, dámy, viďte?). Tou další je snímek Zkus mě rozesmát. Hlavní hrdina Danny ve svatební den zjistí, že si jej chce jeho snoubenka vzít jen kvůli jeho kariéře kardiochirurga. Danny si odchází léčit své zlomené srdce do baru, kde se seznámí s jednou dívkou, které nalže, že je nešťastně ženatý. Dívce je mu jej líto a utěšuje ho. Tato historka se stane Dannyho osvědčenou metodou, jak sbalit holku. V průběhu let se z Dannyho stává plastický chirurg, kterého role ženatého muže chrání před vážnými vztahy i zklamáním. Jednoho dne však Danny začne romanci s mladou učitelkou Palmer, která nehodlá ve vztahu pokračovat, dokud se neseznámí s Dannyho ženou a neujistí se, že se jejich manželství skutečně rozpadá. Danny tak musí rychle zinscenovat falešný rozvod, a proto si „najme“ svou dlouholetou asistentku Kathryn a její děti, aby na čas hráli jeho rodinu. Setká se toto Dannyho divadýlko s úspěchem?

Zkus mě rozesmát

Zdroj obrázku

Nejlepší evropské komedie

Jaké kousky jsou v oblibě specificky na evropské scéně?

#17 Grandhotel Budapešť

Snímek Grandhotel Budapešť pojednává o jistém Gustavovi H., který v meziválečném období proslul jako legendární recepční věhlasného evropského hotelu. Právě tento hotel představuje – v jinak bohem zapomenuté zemi – určitou oázu klidu a spolehlivosti. Pan Gustave plní přání svých hostů ještě dřív, než jsou vyřčena, a většinu z nich navíc zcela nezištně miluje, a to i ve fyzickém slova smyslu. Jednoho dne dochází k tomu, že mu jedna z jeho vděčných zákaznic odkáže mimořádně vzácný obraz a vzápětí navěky zavře oči.

Pan Gustave sice najednou závratně zbohatne, zároveň se však stává trnem v oku naštvaných pozůstalých, terčem nájemného vraha a hračkou v rukou místní policie. V těchto situacích mu pomáhá obstát jednak jeho osobní šarm, jednak mladý pikolík Zero Moustafa, který se stane jeho nejvěrnějším přítelem, z nějž chce vychovat svého nástupce.

Grandhotel Budapešť

Zdroj obrázku

#18 Nedotknutelní

Snímek Nedotknutelní propojuje dva zdánlivě neslučitelné světy dvou diametrálně odlišných postav. Tou první je bohatý aristokrat Philippe, který má rád vážnou hudbu, moderní umění a na míru šité obleky. Philippe je však zároveň ochrnutý a je odkázán na všestrannou péči. Druhou postavou je právě opatrovník, kterého si Philippe z několika adeptů vybral – živelný černošský mladík Driss, kterého nedávno propustili z vězení. Driss, na rozdíl od svého svěřence, neví o klasické muzice nic, je přesvědčený, že namalovat abstraktní obraz je hračka a chodí v teplácích a v mikině. Drissovi sice šlo původně jen o razítko pro pracák, ale postupně si s aristokratem vybuduje bláznivé, zábavné, silné a především „nedotknutelné“ přátelství, díky němuž se jim podaří propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky i luxusní obleky a tepláky.

Zdroj obrázku

#19 Naprostí cizinci

Děj snímku Naprostí cizinci začíná zcela nevině – skupina několika přátel se schází na pohodové večeři a společně se chtějí pobavit a nostalgicky zavzpomínat na „staré dobré časy“. V průběhu večera se však zrodí nápad, že si všichni dají na stůl svůj mobilní telefon a budou sdílet každou příchozí SMS i příchozí hovor. Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom mohli zůstat přáteli, milenci, manželi, rodiči…? Během jediného večera se ukáže, že až příliš mnoho – i ti, o kterých si myslíme, že je dokonale známe, mohou být naprostí cizinci.

Tento snímek má původ v Itálii, kde se setkal s obrovským úspěchem, a na jeho námět vzniklo i několik remaků. Zmínit můžeme německou verzi „Téměř dokonalá tajemství“ nebo verzi českou nesoucí název „Známí Neznámí“.

Naprostí cizinci

Zdroj obrázku

Česká klasika

… ta v našem seznamu samozřejmě nesmí chybět! Tyto snímky vás rozhodně neomrzí.

#20 Marečku, podejte mi pero!

A nyní, alespoň na okamžik, zavítáme i do našich končin. Filmová komedie Marečku, podejte mi pero!, odehrávající se ve studentském prostředí, dodnes baví nejednu generaci Čechů. Už samotný fakt, že za jejím scénářem stojí duo Svěrák a Smoljak, mluví sám za sebe. Ústředním hrdinou je mistr v továrně na zemědělské stroje, Jiří Kroupa. Ten by mohl v práci povýšit, ale pouze za předpokladu, že vystuduje večerní průmyslovku. Zpočátku se tomu Jiří Kroupa brání, ale po naléhání členů dílenského výboru se přece jen nechá zapsat. Poněkud humorné je to, že stejný vzdělávací ústav navštěvuje i syn pana Kroupy. Ukáže se přitom, že tatínek má mnohem horší prospěch než jeho ratolest. Dokáže si Jiří Kroupa napravit svou reputaci a obstát před rodinou, profesory i spolužáky?

Marečku, podejte mi pero!

Zdroj obrázku

#21 Vesničko má středisková

Československá filmová komedie Vesničko má středisková, jejíž děj je zasazen do typické středočeské střediskové vesničky, je klasikou, která nesmí uniknout žádnému filmovému fajnšmekrovi. O tom, že se jedná o velice povedený kousek svědčí mimo jiné fakt, že jej natočil režisér Jiří Menzel podle scénáře Zdeňka Svěráka. Snímek jednak s humorným nadhledem vykresluje střediskovou obec a její obyvatele, jednak vypráví dílčí příběhy jednotlivých postav.

Ústřední postavou je mentálně opožděný družstevní závozník Otík, který svému řidiči, panu Pávkovi, způsobuje jeden malér za druhým. Ač je Pávek chápavý a trpělivý, přece jen i jemu trpělivost dojde a požádá předsedu družstva, aby přeřadil Otíka k jinému řidiči. V té době Otík „náhodou“ dostane nabídku, aby vyměnil svou chalupu za byt na pražském sídlišti. Netuší, že si na jeho domek někdo brousí zuby. Otík od Pávka nechce odejít, a nabídku proto přijme. Jak to celé dopadne? Stane se z Otíka měšťák?

Vesničko má středisková

Zdroj obrázku

#22 Zítra to roztočíme, drahoušku…!

Děj filmové komedie Zítra to roztočíme, drahoušku…! se odehrává ve starém pavlačovém domě, kde vedle sebe již léta žijí sousedé Novákovi a Bartáčkovi. Ti si ze sebe velice rádi utahují a neustále si před těmi druhými na něco hrají – Nováková předstírá, že jde do kosmetického salónu, přitom se však jde ucházet o práci uklízečky. Bartáček se zase vydává za ředitele podniku, ve skutečnosti v něm však pracuje pouze jako skladník. Vzájemné vtípky nakonec přerostou v otevřený boj provázený přestřiženými šňůrami na prádlo, fingovanými telefonáty od milenců a milenek aj. Jednoho dne se obyvatelé starého činžáku dozvídají, že se bude budova bourat a že jako kompenzaci dostanou byt v paneláku. S vidinou nového začátku a toho, že se sousedé už asi neuvidí, rozhodli se Novákovi a Bartáčkovi o příměří. To však ještě netuší, že jejich nové byty budou opět vedle sebe. Jak to celé dopadne? Vydrží jim ono příměří?

Zdroj obrázku

#23 Pelíšky

Náš seznam nelze zakončit jinak než jednou z nejúspěšnějších českých filmových komedií Pelíšky, v níž si mimo jiné zahráli naši oblíbení komediální herci Miroslav Donutil a Bolek Polívka. Děj se odehrává na sklonku šedesátých let minulého století v pražské čtvrti Košíře, kde spolu v jedné dvoupatrové vile žijí dvě rodiny – Šebkovi a Krausovi. Otec Šebek je bývalý důstojník z povolání a současně zarytým zastáncem panujícího režimu. Oproti tomu otec Kraus, bývalý odbojář s trpkou válečnou zkušeností, je zarytým opozičníkem. Není proto divu, že se nemají zrovna dvakrát v lásce. Ač film vykresluje události odehrávající se ve zvláštním období našich dějin v roce 1968, je pojat s humornou nadsázkou (kdy třeba do zabydlených domácností vtrhnou novodobé vymoženosti v podobě umělohmotných lžiček či nerozbitných sklenic) a pochází z něj mnoho známých hlášek. Také by vás zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu?

Pelíšky

Zdroj obrázku

Kategorie
Sdílet příspěvek

Sledujte nás na Facebooku

Back to Top Nahoru
Product added to cart