Chtěli jste to, máte to mít! Nejšílenější příchutě brambůrků, které jste sami navrhli

Proti gustu, žádný dišputát!“ Přesně tak praví jedno staré přísloví, kterým jsme se nechali inspirovat při sestavování následujícího seznamu nejšílenějších příchutí našich brambůrků. Které příchutě si od nás vysloužily čestné místo v TOP SEDMNÁCTCE?

#1 Medová Metaxa

Tohle netradiční spojení medu a oblíbené řecké pálenky zní jako super nápad. A asi se shodneme na tom, že brambůrky, ve kterých ucítíte sladké tóny, hroznový nádech a vůni bylin, by neměly chybět na žádné letní grilovačce.

Autor příchutě: Petr Míka

Originální hospodské brambůrky s příchutí medové Metaxy

#2 Pistáciové

Super volba, která potěší zejména milovníky skořápkových plodů. Křehké brambůrky, po kterých v puse zůstane lahodná pistáciová příchuť, zaručeně vystřelí vaše chuťové pohárky do nebes!

Autor příchutě: Nikoleta Ma

#3 Kvašáky s kefírem

Uznáváme, že tahle kombinace patří mezi ty divočejší. Na druhou stranu – proč ne? Dáme ruku do ohně za to, že nastávající maminky nebo kámoši po pařbě by se po takových brambůrcích utloukli!

Autor příchutě: Miruš Pso

#4 Tatarák  

Klasika, u které bychom se vážně divili, kdyby mezi nápady našich věrných fanoušků chyběla. Tatarákové brambůrky píšeme na náš osobní „must have“ seznam!

Autor příchutě: Eva Doležalová

Originální hospodské brambůrky s příchutí tataráku

#5 Chleba ve vajíčku  

Tak jasně, bez téhle večeře si nedokážeme nesmrtelné devadesátky představit. A protože se k nim stále častěji vracíme nejen v oblasti módy, ale taky gastru, získáváte od nás za tenhle návrh „palec hore“ a zlatého Bludišťáka.

Autor příchutě: Giorgio Šipula

#6 Syrečky s povidly a šlehačkou

Tak tahle divočinka překonala i výše zmíněné kvašáky s kefírem. Když to ale vezmeme kolem a kolem, dokážeme si tuhle příchuť dost dobře představit. Vzájemné snoubení netradičních chutí totiž nezní vůbec špatně!

Autor příchutě: Jan Kočmíd

#7 Šťovík

Kdo se v mládí nepásl u babičky na zahradě, jakoby ani nežil! Je nám zcela jasné, že šťovíková příchuť by v naprosté většině z nás vyvolala nostalgické vzpomínky na bezstarostné dětství, kdy žvýkání šťovíku aspirovalo na jednu z disciplín letní olympiády.

Autor příchutě: Šárka Macková Boldiová

Originální hospodské brambůrky s příchutí šťovíku

#8 Gumoví medvídci

Za nás velké a hlasité ANO! Vlastně se tak trochu divíme, že nás tahle příchuť ještě nenapadla. Každé sáhnutí do pytlíku by totiž bylo v tomhle případě jedním velkým překvapením. Je libo brambůrek, který chutná jako šťavnatá jahoda nebo raději osvěžující citron?       

Autor příchutě: Pavla Palovčíková

#9 Kyselé okurky

No samo! Kyselé okurky by se vedle kvašáků a šťovíku vážně skvěle vyjímaly. Tuhle královskou trojkombinaci bychom uvedli do síně slávy s velkou pompou a parádou. Jen doufáme, že se během ochutnávky nebudete tvářit kysele.

Autor příchutě: Fērī Fīlamēñ

#10 Tvarůžkový pikantní salát

Tvarůžky jsme tady sice už měli, kombinace s chilli nám ale vysílá jasný vzkaz: Milujete aromatické sýry a nezalknete se ani pikantních variací. Dáme hlavy dohromady a uvidíme, co se pro uvedení téhle příchutě v život dá udělat.

Autor příchutě: Fērī Fīlamēñ

#11 Nakládaný hermelín s kakaem

Tak tohle je docela divočina i na nás. Na druhou stranu, kdo se bojí, nesmí do obchodu pro brambůrky! Kombinace sýru, poctivého holandského kakaa a sklenky dobrého vínka je příslibem dost zajímavého večera.

Autor příchutě: Jana Najbertová

Originální hospodské brambůrky s příchutí nakládaného hermelínu s kakaem

#12 Slazené brambůrky s příchutí rybí tresky

Ryba je kámoš, ne žrádlo! Ale když už to musí být… Upřímně řečeno nám lítá v hlavách spousta netradičních příchutí, na tuhle divočinu jsme si ale netroufli pomyslet ani v těch nejdivočejších snech. Ale kdo ví, třeba by to byla historicky nejprodávanější příchuť.

Autor příchutě: Jana Vyskočilová

#13 Mléko

Mléčné brambůrky zní dost dobře. Jen tak úplně nevíme, jak by se s touhle příchutí popasovali ti, kterým nedělá laktóza zrovna dvakrát dobře na zažívání. Asi jim holt nezbyde nic jiného, než sáhnout po brambůrcích s příchutí rybí tresky nebo gumových medvídků.   

Autor příchutě: Vojtěch Paulin

#14 Pivní brambůrky s lékořicí

Tak tohle zní jako výzva! Pivní brambůrky s lékořicí jsou kombem, za které by se nemusel stydět ani michelinský kuchař. Dáme hlavy dohromady a uvidíme, jestli tenhle tip nezařadíme do naší nabídky nastálo.

Autor příchutě: Angie Lin

#15 Jahody se šlehačkou

Úplně vidíme tu romantiku – svíčky, vana plná bublin a sklenka se šampaňským. Co téhle idylce chybí? No jasně, něco na zakousnutí! A proč ne zrovna brambůrky s příchutí jahody a šlehačky?    

Autor příchutě: Radka Hlaváčková

Originální hospodské brambůrky s příchutí jahod se šlehačkou

#16 Řízky

Uznáváme, že doma usmažené řízky zabalené v alobalu jsou už dneska tak trochu out. Co takhle je pro jednou vyměnit za brambůrky s touhle tradiční příchutí? Věříme, že věrné fanoušky si určitě najdou.

Autor příchutě: Zdeněk Merlinak Jansa

#17 Uzená hruška

Tak tohle nezní vůbec špatně. Udit už jsme ostatně zkoušeli kde co – od domácích klobás, přes maso, ryby nebo třeba salámy. Ale uzená hruška? Zase něco, co si musíme napsat na seznam toho, co je třeba stihnout, než se vydáme do brambůrkového nebe.

Autor příchutě: Josef Jouda

Kategorie
Sdílet příspěvek

Sledujte nás na Facebooku

Back to Top Nahoru
Product added to cart