Tady se vyplatí nechat játra i výplatu! Žebříček TOP 10 nejoriginálnějších názvů hospod

Nejoriginálnější názvy pro hospodu

Zajít na „jedno“ do Hospůdky Na růžku je sice fajn, když se po vás ale začne shánět drahá polovička, odpovědí jí příliš nepřekvapíte. Pokud na ni ale vyhrknete některý z následujících názvů, zaručeně si získáte minimálně její pozornost. A kdo ví, možná vám nějaké to pivko dokonce pro tentokrát odpustí…

#1 Pivnice U MRTVOLY

Kde jsi, Pepo?“ „No přece U MRTVOLY, Maruš!“ Maruš po téhle větě v hlavě začne šrotovat, že se její milý připletl k nebezpečné přestřelce místních gangů nebo v márnici identifikuje tělo nebohé oběti. Než stačí vykoktat, co že se to vlastně stalo, už můžete v téhle soběslavské pivnici poslat ústrojím další jeden nebo dva kousky zlatavého moku a k němu zakousnout nějaký ten brambůrek.

#2 Restaurace Na Staré Záchytce

„Jak dlouho na tebe budu ještě čekat?“ „Promiň, zlato, jsem Na Staré Záchytce.“ Po téhle větě bude pravděpodobně následovat prásknutí telefonem a naštvané výjevy drahé polovičky, která bude vykřikovat něco o tom, že její životní láska je jenom nemožný opilec a ona se okamžitě stěhuje k mamince. Jaké bude její překvapení, když se za pár minut objevíte ve dveřích a prozradíte, že Restaurace Na Staré Záchytce má jenom geniální název?

Nejoriginálnější názvy pro hospodu - Restaurace Na Staré Záchytce

#3 U Suchý Dásně

Musíme uznat, že nad názvem téhle putyky se musel někdo hodně zamyslet. Ještě radši budeme, když hospůdka nedostojí svému jménu a o dásně štamgastů se postará dle nejlepšího vědomí a svědomí. Rockovou hospodu U Suchý Dásně najdete v Praze – Novém městě. Čekání na pivko nebo něco ostřejšího si tady dokonce můžete zpříjemnit stolním fotbálkem a miskou našich originálních brambůrků.

#4 Hospůdka Na blbým místě

Tady tak úplně nevíme, jestli šlo o záměr a marketing, nebo hospůdka vážně na blbým místě stojí. Tak či onak ji proto budeme muset poctít osobní návštěvou. Podle map jsme zjistili, že je součástí Brna a tam je přece možné všechno. Takže hostinští, narazte pípy, v nejbližší době si k vám uděláme výlet!

#5 U Zlámané hnáty

Podnik s tímhle oficiálním názvem se vám dnes už asi nepodaří navštívit. Pravdou ovšem zůstává, že tahle hospůdka v Lomnici nad Popelkou skutečně stávala. Dnes už její dávno zašlou slávu připomíná jen nově nahozená fasáda a keška s vysvětlujícím textem, umístěná naproti ní.

Nejoriginálnější názvy pro hospodu - U Zlámané hnáty

#6 Pitevna

Doufáme, že podniky Pitevna a U MRTVOLY nestojí blízko sebe. V opačném případě by majiteli podniků místní mordparta určitě položila pár zapeklitých otázek. Pravdou ovšem zůstává, že Pitevna patří mezi ty nejoriginálnější názvy hospod, o kterých jsme se od vás dozvěděli.

#7 Restaurace u Hovězího pupku

Netušíme, jestli jde o oblíbenou pochoutku majitele téhle hospůdky, nebo má její název poukazovat na obnažené a notně přiopilé hosty, kteří se v pokročilou večerní hodinu chovají hůř než nepřežvýkaví kopytníci, patřící do čeledi prasatovitých. Opět musíme podnik navštívit a přeptat se.

#8 Pivnice u Jeptišek

Jestli nebude potřeba v tomhle podniku odříkat pětkrát Zdrávas za každé vypité pivo a osm Otčenášů za nějakého toho frťánka, pak věříme, že i tohle bude hospůdka plná spokojených štamgastů. Jestli její osazenstvo opravdu tvoří jeptišky, to jsme se od vás v komentářích bohužel nedozvěděli.

Nejoriginálnější názvy pro hospodu - Pivnice  u Jeptišek

#9 Pípa & Vývrtka

Podle názvu soudíme, že tady si přijdou na své milovníci piva i vína. Hospůdka, která láká na vymazlený interiér i jedinečnou atmosféru, zve na degustační večery i obsáhlou vinnou kartu. Nechybí ani cenově zvýhodněné polední menu a tematické události u příležitosti svatomartinského hodování nebo výročí otevření podniku.

#10 Restaurace u Lidlu

Ruku na srdce – my tady v redakci vlastně tak úplně nevíme, proč jsme Restauraci u Lidlu zařadili do tohohle výběru. Když už se tady ale jednou objevila, a vy jste nám ji v komentářích doporučili, pokud to máte do Českého Těšína, co byste kamenem dohodili a zbytek došli pěšky, rozhodně se tu „na jedno“ zastavte. A klidně si dejte jedny poctivé hospodské brambůrky na nás!

Kategorie
Sdílet příspěvek

Sledujte nás na Facebooku

Back to Top Nahoru
Product added to cart